تبلیغات
باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان نمایندگی 1412 - سه ویژگی یک مارک من استاندارد

سه ویژگی یک مارک من استاندارد

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1387   05:44 ب.ظ

بررسی خصوصیات و ویژگیهای مهاجمان بلند قامت و بلند زن در فوتبال ایران کمتر به آن پرداخته شده است.این نوع از مهاجمان همیشه در پست شماره 9 و در نوک خط حمله قرار می گیرندو اصطلاحا به آنها مهاجم هدف هم می گویند. بازی در این پست مستلزم داشتن هوش بالا و تحرک فوق العاده است و در غیر این صورت مهاجم برج تبدیل به یک بازیکن خنثی و بی خطر در خط حمله می شود. بازیکنی که در این پست بازی می کند به طور کلی باید سه ویژگی مهم داشته باشد.

1- جایگیری و دید بالا : در فوتبال امروز مهاجمان برج موقعیت گل آنچنانی نصیبشان نمی شود ولی همیشه گل ساز خوبی هستند. مهاجمان برج حکم یک دیوار را برای هافبک های خود دارد و اگر دید و جایگیری خوبی داشته باشد می تواند به محض صاحب توپ شدن بازیکن کناری خود را صاحب توپ کند و یک ضلع مثلث هجومی تیم خود در باکس حریف باشد.نمونه این نوع مهاجمان تیری آنری و دیدیه دروگبا می باشند.

2ـ فیزیک بدنی مناسب: شرایط برای مهاجمان برج در جریان بازی به شکلی است که در بسیاری از لحظات بازی یک نگاه به بازیکن خودی دارد و یک نگاه به دروازه حریف در چنین شرایطی اصطلاحا بازیکن در حالت نیم تیغ قرار می گیردو اگر فیزیک مناسبی نداشته باشد در چرخش ها دچار مشکل می شود.

3ـ تحرک بالا: این ویژگی بارز همه مهاجمان برج و استاندارد است. آنها باید با استفاده از این ویژگی یک یا دو مدافع را به خود مشغول کنند تا مهاجم کناری از فضای به وجود آمده استفاده کند.
نوشته شده توسط:مهدی اسکندری 
// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);